Aké sú rozdiely medzi triedami LED grow žiaroviek BASIC a PROFI?


LED GROW ŽIAROVKY - trieda BASIC:


Názov tejto kategórie LED grow žiaroviek vychádza predovšetkým zo štandardného výrobného procesu a použitia materiálov, akými sa LED žiarovky dnes bežne vyrábajú. Telo týchto žiaroviek je zväčša z pevného a tvrdeného plastu. Svetlo zabezpečujú klasické a bežne používané LED čipy s označením SMD3528, ktorých svietivosť a životnosť je o niečo nižšia oproti ich súperovi z triedy PROFI. Plast taktiež nedokáže zabezpečiť taký odvod prebytočného tepla z okolia LED čipov, ako napríklad kvalitnejší hliník pri PROFI LED žiarovkách. LED žiarovky pre rast rastlín z kategórie BASIC sú vhodné pri pestovaní rastliniek v menšom objeme a na menšej ploche. Sú skvelým a osvedčeným pomocníkom pri osvetlení rastlín pestovaných v domoch a bytoch.

LED GROW ŽIAROVKY - trieda PROFI:


Ako už z názvu môžeme vyčítať, ide o kvalitnejší typ LED žiaroviek pre pestovanie rastlín. Prevedenie materiálu je prevažne hliníkové a masívnejšie, ako pri triede BASIC. O slušný svetelný tok sa postarajú výkonné a moderné LED čipy s označením SMD2835 High power+. Osadenie LED čipov v hliníku znamená spoľahlivý odvod prebytočného tepla a chladenie, ktoré predlžuje životnosť čipov. Tieto LED žiarovky často disponujú ochranným krytom alebo sklom, vďaka ktorému je možná ich inštalácia aj vo vlhkom prostredí. Túto možnosť určite ocenia najmä záhradníci a záhradné centrá, ktoré svoje rastlinky pestujú aj vo vlhkých fóliovníkoch, kde sa nadmernej vlhkosti a zrážaniu vody nijako nevyhneme. Kategóriu LED grow žiaroviek s označením PROFI ocenia najmä pestovatelia, ktorí si potrpia na kvalitu a svoje rastliny pestujú aj vo väčších objemoch.
Ako zhrnutie môžeme povedať, že oba typy LED grow žiaroviek majú svoje opodstatnenie a sú osvedčeným doplnkovým osvetlením pre všetky druhy rastlín. Hlavný rozdiel medzi nimi je svietivosť, prevedenie materiálu a s tým aj súvisiaca životnosť.