Prečo práve naše LED svietidlá pre rastliny od značky HIBRIGHT-GROW?

LED grow technológia dnes už dospela natoľko, že moderné LED Grow svietidlá sú precízne skonštruované pre rôzne špecifické potreby rastlín a preto poskytujú maximálny impulz pre fotosyntézu, rast a zdravý rozvoj.


LED Grow svietidlá pre rastliny HIBRIGHT disponujú zabudovaným chladičom a ich špeciálne LED čipy produkujú fotosynteticky aktívne žiarenie. Naše LED Grow svietidlá ponúkajú pestovateľom a záhradníkom podstatne lepšiu energetickú efektívnosť oproti zastaralým klasickým svietidlám s veľmi krátkou životnosťou. Výsledkom tohto faktu je vysoká peňažná úspora. K úspore na elektrickej energii rovnako prispieva aj životnosť LED diód, ktorá sa pohybuje v rozmedzí 30 000 – 50 000 hodín. V praxi to znamená, že tieto LED Grow svietidlá budete môcť využívať aj 10-15 rokov bez toho, aby bola potrebná ich výmena za nové!
Oproti klasickým alternatívam, LED grow diódy sú skonštruované tak, aby produkovali svetlo primárne v modrej a červenej vlnovej dĺžke. Vlnová dĺžka v tomto spektre je známa tým, že produkuje fotosynteticky aktívne žiarenie. To následne zabezpečuje mimoriadny prínos pre fotosyntézu, vývoj listov a kvitnutie. Rastliny si toto žiarenie okamžite vstrebávajú prostredníctvom chlorofylu.

Menej kvalitné neznačkové svietidlá často generujú iné vlnové dĺžky a farebné spektrá, čím jednoducho mrhajú energiou, pretože tieto farebné spektrá prinášajú rastlinám len veľmi malé využitie v procese fotosyntézy.

Jasné výhody moderných a predovšetkým kvalitných LED Grow svietidiel prinášajú to, že čoraz viac a viac pestovateľov upína svoju pozornosť na tieto inovatívne svetelné zdroje pre domáce, ale aj komerčné pestovanie. Celý svet už dnes vo veľkom využíva technológiu LED.


Pre pestovateľov rastlín, záhradné centrá či poľnohospodárov, ktorí sa snažia o najvyššiu úrodu za čo najnižšiu cenu, je príbeh LED rozhodne príbehom so šťastným koncom.