LED žiarovky

LED žiarovky

Úsporné LED žiarovky dnes pomerne rýchlo nahrádzajú klasické a ekonomicky náročné svetelné zdroje. Žiarovka je základným zdrojom svetla väčšiny domácností na celom svete.  Svoje miesto si už dávno našla aj vo firmách, obchodoch, na uliciach, pracoviskách a pod. Avšak s nástupom LED žiaroviek prišlo na rozdiel od zastaralých svetelných zdrojov aj mnoho výhod.

Tou najpodstatnejšou je samozrejme vysoká úspora elektrickej energie a ekonomická efektívnosť. Použitím LED žiaroviek s modernými čipmi sa úspora elektrickej energie šplhá až na neuveriteľných 85% oproti klasickým žiarovkám a svietidlám! Samotné LED technológie sú typické dlhou výdržou a vysokou životnosťou, pričom  tento dôležitý parameter spĺňajú aj LED čipy či LED diódy, ktorými žiarovky disponujú. Priemerná a predovšetkým reálne uvádzaná životnosť je 25 000 až 50 000 hodín neustáleho svietenia, pričom obyčajná žiarovka často nedokáže svietiť dlhšie než v priemere 1 000 hodín... Klasické žiarovky okrem svetla žiaľ vyrábali aj veľa prebytočného tepla, čo iba zvyšovalo ich priveľkú spotrebu energie. LED žiarovky sú pravý opak. Neprehrievajú sa a ich pracovná teplota je natoľko nízka, že so svietidlami možno bez problémov manipulovať holými rukami.

Naša široká ponuka zahŕňa úsporné žiarovky v rôznych farebných spektrách, v závislosti od miesta ich použitia. Pre relax a odpočinok odporúčame pri výbere zvoliť LED žiarovky vo farbe teplá biela: 2700K - 3000K. Pri miestach, na ktorých sa vykonáva akákoľvek pracovná činnosť sú ideálnou voľbou žiarovky s farbou svetla neutrálna biela: 4000K - 4500K, alebo studená biela: 6000K - 6500K.

Majitelia barov, podnikov a kaviarní určite ocenia farebné RGB LED žiarovky, pri ktorých možno nastaviť prostredníctvom diaľkového ovládača akúkoľvek farbu svetla podľa Vášho výberu. 

Pre milovníkov dizajnových vychytávok máme v našej ponuke unikátne 3D LED žiarovky, ktoré svojím jedinečným dizajnom určite zaujmu každého.

Nádych histórie a VINTAGE štýlu vdýchnu zase LED RETRO Filament žiarovky, ktoré svojim vzhľadom dokonale pripomínajú staré historické žiarovky a stali sa obľúbeným trendom osvetlenia nie len historických budov, hotelov, hradov či zámkov, ale aj bežných domácností.

Spojením inteligentných SMART technológií a LED technológie vznikli SMART Wi-fi LED žiarovky, ktoré samozrejme zaujali svoje miesto aj v našej ponuke. Používanie LED osvetlenia v domácnostiach sa vďaka SMART LED žiaroviek stalo razom nadčasové, jednoduché a veľmi pohodlné.