Pestovanie čili papričiek pod LED GROW umelým osvetlením

Pestovanie čili papričiek pod  LED GROW žiarovkami s efektom umelého osvetlenia

Pestovanie čili papričiek pomocou špeciálnych svetelných diód (LED) ponúka niekoľko výhod oproti tradičnému pestovaniu. Rastlinky čili vyžadujú LED-ky, ktoré majú širokospektrálnu škálu farieb a ktoré sa samozrejme dokážu prispôsobiť rastline vo všetkých fázach rastu. Od klíčivosti a počiatočného štádia rastu, až po kvitnúcu a plodovú produkciu.

Spektrum svetla emitovaného svietidlami LED Grow od firmy HIBRIGHT umožní pestovať najzdravšie rastliny čili. LED osvetlenie, ktoré obsahuje UV, modré, červené a biele svetlo vo svojom spektre, je najvhodnejšou voľbou, nakoľko špeciálne čipy vyžarujú podobné vlnové dĺžky svetla, ktoré rastliny bežne získavajú zo slnka v prirodzenom prostredí.

Pestovanie s LED umelým svetlom umožňuje pestovať a zbierať čili po celý rok, a oslobodzuje Vás od obmedzení, ktoré prináša v priebehu ročných období vonkajšie osvetlenie.

Špeciálne LED svetlá pre rast rastlín sú omnoho lepšou a ekonomicky efektívnejšou voľbou pre obľúbené pestovanie čili papričiek, ako zastaralé a po skončení krátkej životnosti aj nebezpečné svietidlá HPS (High Pressure Sodium), nakoľko produkujú širšie spektrum potrebného svetla, ktoré je nevyhnutnou súčasťou úspešného rastu, kvitnutia a samotnej úrody plodov. Obyčajné svietidlá HPS produkujú často rôzne a nepravidelné svetelné spektrá. Často tak dochádza k rozkladu potrebných farieb.

Dve najdôležitejšie štádia života čili papričiek, kedy je tok svetla najdôležitejší sú:

  • skoré vývojové štádiá priesad
  • reprodukčné štádiá dospelých rastlín, kedy začínajú kvitnúť

TEPLOTA :

Tá je okrem svetla druhým najdôležitejším faktorom pri úspešnom pestovaní zdravých rastliniek čili. LED grow svietidlá však nevytvárajú rovnaké teplo ako prirodzené svetlo zo slnka vo vonkajšom prostredí, a preto je dôležité udržiavať správnu vnútornú teplotu, aby rastlina mohla čo najskôr bohato kvitnúť a úspešne produkovať. Pestovanie rastlín čili vyžaduje teplotný rozsah medzi 22 ° C až 28 ° C. Teploty, ktoré sa odchyľujú príliš ďaleko od tohto rozsahu, môžu viesť buď k pomalému rastu, alebo nedostatočne rozvinutej stonky. Rastlina vtedy môže byť unavená, nestabilná a často nie je schopná produkovať.

Keďže LED grow svetlá nevytvárajú rovnaké teplo ako svetlo vonku od slnka, pôda, v  ktorej je čili zasadené, nebude suchá tak rýchlo. Je preto dôležité, aby nedošlo k premokreniu substrátu, pretože to môže viesť k hnilobe koreňov a iným ochoreniam, ktoré môžu poškodiť alebo zabiť pestovanú rastlinu. Pestovanie čili s umelým LED svetlom Vám umožní produkovať krásne plody počas celého roka. Tento dnes už globálny systém pestovania rastlín je ideálnou a ekonomicky efektívnou voľbou pre každého, kto si chce rozšíriť prirodzenú vegetačnú sezónu.